3. Sınıf Meslekler Konu Anlatımı

Bu sayfamızda MEB tarafından güncellenen yeni müfredata uygun ilkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi 1. Ünite Okulumuzda Hayat Meslekleri Araştırıyorum / Mesleğimi Seçiyorum konu anlatımını bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

MESLEKLER VE ÖZELLİKLERİ

Tüm ihtiyaçlarımızı kendimiz sağlayamayız. Öyle olsaydı herkesin evinde bir öğretmen, bir terzi, bir aşçı, bir doktor, bir polis vb. olmalıydı.

İnsanların ihtiyaçları meslekleri ortaya çıkarmıştır. Her mesleğin kendine ait özellikleri vardır. Bütün meslekler önemlidir. Çünkü hepsi farklı bir ihtiyacı karşılamaktadır.

Örneğin çiftçi olmazsa doktor ekmek bulamaz. Doktor olmazsa çiftçiyi kimse iyileştiremez. Dolayısıyla bütün meslekler toplum yararına çalışır ve hepsi birbirine muhtaçtır.

Meslekler
Her meslek önemlidir.

İlgi duyduğumuz meslekler hakkında araştırma yaparak bize uygun mesleği seçebiliriz. İnsan yaşamında meslek seçimi çok önemlidir.

Meslekleri Tanıyalım

Her meslek için bazı özel beceriler gereklidir. Örneğin marangoz, terzi ve berberlerin el becerileri iyi olmalıdır. Yeteneklerimize göre sevdiğimiz bir mesleği seçersek daha mutlu ve başarılı oluruz.

Meslekler
Yeteneklerimize uygun meslek seçersek daha başarılı oluruz.
Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Okul Kaynaklarını Tasarruflu Kullanıyorum Bir Zamanlar Çocuktular

Meslekler Konusunu Pekiştirelim

HB.3.1.10. İlgi duyduğu meslekleri ve özelliklerini araştırır.
Toplumsal yaşamda her mesleğin gerekli ve saygın olduğu, çeşitli mesleklerin günlük yaşamdaki yeri ve toplumsal iş bölümü üzerinde durulur. Örneklenecek meslekler öğrencinin yakın çevresinden seçilir.

Ayrıca 3. Sınıf Hayat Bilgisi Konu Anlatımları sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.
Bunları da beğenebilirsin
YORUM YAP