3. Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Problemleri

Bu sayfamızda İlkokul 3. sınıf Matematik dersi, yenilenen güncel müfredata uygun, kolaydan zora doğru hazırlanan nesne ve şekil grafiği oluşturma problemlerini bulabilir ve indirebilirsiniz.

3. sınıf nesne ve şekil grafiği problemlerini ister sınıfta etkinlik veya değerlendirme olarak kullanın, ister ödev olarak eve verin.

3. Sınıf Grafik Problemleri

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız

Önceki ProblemlerSonraki Problemler
Toplama İşlemiÇıkarma İşlemi

Nesne ve şekil grafiği konusunu pekiştirelim.

3. Sınıf Grafik Problemleri Cevapları

1-15 2-3 3-39 4-12 5-3 6-9 7-14 8-6 9-8 10-8 11-4 12-4 13-30 14-12

3. Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Kazanımları

M.3.4. VERİ İŞLEME M.3.4.1. Veri Toplama ve Değerlendirme M.3.4.1.1. Şekil ve nesne grafiğinde gösterilen bilgileri açıklayarak grafikten çetele ve sıklık tablosuna dönüşümler yapar ve yorumlar. Verilerin farklı bölümlerini karşılaştırarak verinin tamamı hakkında yorum yapmaları istenir. Örneğin bir bakkalda bir haftada satılan ekmek sayısını gösteren grafik incelendiğinde hafta sonu satılan ekmek sayısının diğer günlerde satılan ekmek sayısından daha fazla olduğu fark ettirilir. M.3.4.1.2. Grafiklerde verilen bilgileri kullanarak veya grafikler oluşturarak toplama ve çıkarma işlemleri gerektiren problemleri çözer. a) Sınıf sayı sınırlılıkları içinde kalınır. b) Karşılaştırma gerektiren problemlere yer verilir. c) Problem kurmaya yönelik çalışmalara da yer verilir. M.3.4.1.3. En çok üç veri grubuna ait basit tabloları okur, yorumlar ve tablodan elde ettiği veriyi düzenler.

3. Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Konu Anlatımı
3. Sınıf Nesne ve Şekil Grafiği Etkinlikleri
Ayrıca 3. sınıf Matematik Problemleri sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın