3. Sınıf Atatürk’ün Kişisel Özellikleri Konu Anlatımı

Bu sayfamızda ilkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi 5. Ünite Ülkemizde Hayat Büyük Lider Atatürk / Atatürk’ün Kişisel Özellikleri konu özetini bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

ATATÜRK’ÜN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine çıkarabilmek için çalışmıştır.

Atatürk, olaylar karşısında ayrıntılı düşünür, inceler, araştırırdı. Aldığı kararları uygularken karşılaştığı güçlükler karşısında asla yılmazdı.

Atatürk’ün Liderliği

Atatürk, ileri görüşlü ve zeki bir liderdi. Ancak karar alırken arkadaşları ile tartışır, onların görüşlerini dinler ve farklı görüşlere değer verirdi. Yaptığı işleri arkadaşlarıyla iş birliği içinde yürütmüştür.

Atatürk fikirlere değer verirdi.
Mustafa Kemal Atatürk, karar alırken etrafındaki kişilerin fikirlerine değer verirdi.

Tüm hayatı boyunca vatanını, milletini ve insanları çok sevmiş, etrafındaki olumsuzluklara sabırlı bir biçimde yaklaşmış, planlı ve programlı hareket etmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılık, inandırıcılık, akıl yürütme ve ileri görüşlülük gibi kişisel özellikleri çok etkili olmuştur.

Atatürk'ün çocuk sevgisi
Atatürk Manevî Kızı Ülkü İle Birlikte

Atatürk, çocukları çok severdi. Türk gençliğine de çok güvenirdi. “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.” sözünden Türk çocuklarına ve Türk gençliğine verdiği önemi anlıyoruz.

Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Millî Birlik ve Beraberliğimiz Ülkeme Katkıda Bulunanlar

Atatürk’ün Kişilik Özellikleri Konusunu Pekiştirelim

HB.3.5.8. Atatürk’ün kişilik özelliklerini araştırır.
Atatürk’ün arkadaşlarıyla iş birliği içerisinde çalışması; başkalarının görüşlerine değer vermesi; kararlılık, akıl yürütme, inandırıcılık, insan, vatan ve millet sevgisi gibi özellikleri üzerinde durulur.

Ayrıca 3. Sınıf Hayat Bilgisi Konu Anlatımları sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.
Bunları da beğenebilirsin
YORUM YAP