P Sesi Okuma Metni

İlkokul 1. sınıf ilkokuma yazma öğretiminde kullanabileceğiniz p sesi okuma metni ve okuduğunu anlama değerlendirme çalışmasını bu sayfada bulabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz.

P HARFİ OKUMA METİNLERİ

P sesi okuma metni ve anlama çalışmasını ister sınıfta etkinlik olarak kullanın, ister ödev olarak eve verin.

PAZAR YERİ

Pelin’in annesi Pınar teyze, pazartesi günü erkenden kalktı. Pelin kalkmadan ona patates kızarttı, peynirli yumurta yaptı. Masayı kurdu.

Pelin kalktı. Pelin odasını topladı. Kitaplarını çantasına koydu. Yemeklerini yedi. Elini peçete ile sildi. Okula gitti.

Pelin gittikten sonra annesi, dolaptan pembe pardösüsünü aldı. Pazar arabasını da alıp çıktı. Kapıyı kilitledi. Patika yoldan pazara gitti.

Pazarcılar patates, patlıcan, pancar diye sesleniyorlardı. Pazar kalabalıktı. Pınar teyze çeşitli patikler gördü. Parasını çıkardı. Pembe renkli olanı aldı. Kızı Pelin’e de pantolon ile palto aldı.

Yiyeceklerin yanına geçti. Patates, pırasa, patlıcan, portakal aldı. Pazarcı, aldıklarını poşete koydu. Pınar teyze pazarcıdan poşetleri aldı, pazardan çıktı.

Çok yorulmuştu. Yolun kenarındaki parkta biraz dinlenmek istedi. Çocuklar parkta potaya top atmaya çalışıyorlardı. Parkta bir sürü papatya gördü. Onları biraz seyrettikten sonra kalktı.

Apartmanın önüne geldi. Kapıyı açtı. Aldıklarını dolaba yerleştirdi. Dolaptan pasta çıkardı, yedi. Dinlendikten sonra Pelin’e pide yaptı.

Pelin okuldan gelince pideden yedi. Annesinin pazardan aldıklarına baktı. Pantolonu ile paltosunu giydi. “Anne çok yakıştı, çok teşekkür ederim.” dedi. Annesini kocaman öptü.

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız

Önceki Okuma MetniSonraki Okuma Metni
C Sesi Okuma MetniH Sesi Okuma Metni

P Sesi Diğer Okuma Yazma Etkinlikleri

P Sesi Etiketi
P Sesi Okuma Yazma Sayfası
P Sesi Hızlı Okuma Metni
P Sesi Resimli Dikte Sayfası
P Sesi Değerlendirme Etkinliği
P Sesi Dikte Metinleri
P Sesi Hece Tablosu
P Sesi Okuma Oyunu
P Sesi Dikkat ve Dikte Oyunu

Yorum yapın