Öğrencilere Yaz Tatili Tavsiyeleri

Bu yazımızda ilkokul öğrencilerine yönelik karne ile beraber dağıtabileceğiniz yaz tatili tavsiyelerini bulabilir ve indirebilirsiniz.

Bir seneyi daha geride bırakıp yaz tatiline başladık. “Sayılı günler çabuk geçer” der atalarımız. Bir bakacağız ki yaz tatili bitmiş. Unutmayalım ki tatil de eğitimin bir parçasıdır. Onun için öğrencilerimizin tatili iyi değerlendirmesi adına aşağıda yazılan maddeler konusunda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz.

1. Tavsiye olarak aldırdığımız …….. yaz tatil setinden her hafta bir fasikülü güzelce bitirelim. Biten fasikülleri ailemize kontrol ettirelim. Bütün fasikülleri tatilin başında bitirip tatil boyunca boş durmayalım. Unutmayalım ki tatil dönüşü yaz tatil setinden sene başı ödüllü sınav olacaktır.

2. Tavsiye olarak aldırdığımız ……… serisi kitaplarından her hafta bir tane okuyalım. Ayrıca bu set ile de yetinmeyip başka kitaplar da okuyalım. Kitap ihtiyacımızı bulunduğumuz yerdeki kütüphanelerden karşılayabiliriz.

3. Bu sene emek vererek belli bir seviyeye getirdiğimiz enstrüman ve spor eğitimimize yazın da devam edelim. Günlük yapacağımız tekrarlarla bu sene öğrendiğimiz şarkıları ve egzersizleri pekiştirelim.

4. Yaz tatilinde ailemizle gittiğimiz yerlerdeki tarihi eserleri de gezmeyi unutmayalım. Gezdiğimiz ve yaşadığımız önemli anların fotoğrafını çekelim ve bu zamanları gezi veya hatıra defterimize yazalım.

5. Yaz tatili boyunca ailemizin imkânları ölçüsünde çevremizde bulunan spor, sanat veya kültürel faaliyetlerine katılalım.

6. Yaz tatili boyunca evde bilgisayar, tablet ve telefon ile vakit geçirmeyelim. Sokağa çıkıp yeni arkadaşlar edinelim. Bu arkadaşlarımızla oyunlar oynayalım, koşalım, eğlenelim.

7. Çevremizde planlanan sosyal sorumluluk projelerine katılalım. Yardıma muhtaç insanlara ve hayvanlara yardım edelim.

8. Yaptığımız faaliyetlerin fotoğraflarını mesajla öğretmenimizle de paylaşalım.

Son olarak tatilin sadece boş vakit geçirmek olmadığını, dolayısıyla iyi değerlendirilmesi gerektiğini hatırlayalım. Planlı olduktan sonra yukarıda yazdıklarımdan daha fazlasının yapılması bile zor olamayacaktır. Unutmayalım ki eğitim sadece okulda gerçekleştirilen bir faaliyet değildir. Herkese iyi tatiller.

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız

Yorum yapın