1. Dönem Karneye Öğretmen Görüşleri

Bu sayfamızda ilkokul öğrencileri için 1. dönem sonu öğretmen karne görüşlerini bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

1. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

Sevgili …,

Uzun bir eğitim öğretim merdiveninin ilk adımını atmış bulunmaktasın. Bu uzun yolda karşına çıkacak engellerden sakın yılma. Bu engellerin hepsini aşabilirsin. Birinci dönem ortaya koyduğun performansı ve güzel davranışları ikinci dönem de artırarak devam ettirmeni bekliyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili …,

Nice kalemler tükettik, yepyeni kalemler bizi bekliyor. Nice sayfalar okuduk, kütüphaneler dolusu kitaplar bizi bekliyor. Nice günler Ela, Lale diye zorlandık, güzel günler bizi bekliyor. Gayretlerinden dolayı seni tebrik ediyorum. Tatilde kitap okumayı sakın ihmal etme. Başarıların daim olsun…

2. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

Sevgili …,

Avucumuza düşen kar tanesi gibi hızla eriyor zaman. Daha dün gibiydi harfleri öğrenmeye başlamamız. Bugün ikinci sınıfı yarıladık. Uzun bir yol var önümüzde. Başarılı bir dönemi daha geride bıraktık. Seni tebrik ediyorum. İyi ki senin öğretmenin olmuşum. Tatilin de eğitimin bir parçası olduğunu unutma. Bol bol dinlen, ailene yardımcı ol, kitap oku, ödevlerini yap. On beş gün sonra mutlu bir şekilde okula dönüşünü bekleyeceğim. İyi tatiller…

3. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

Sevgili …,

Ders içi ve ders dışındaki davranışlarınla beni çok mutlu ettiğin için teşekkür ederim. Son derece başarılı geçirdiğin ilk dönem için seni kutluyorum. Şimdi dinlenme zamanı. Doya doya gez, eğlen, dinlen ama kitap okumayı unutma. İyi tatiller.

Sevgili …,

Sessiz akan nehirler gibi pek gürültü çıkarmasan da yakaladığın başarınla derinlerden aktığın anlaşılıyor. Ancak senden daha büyük çağlayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha gayretli ve daha coşkulu olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.

Sevgili …,

Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir. Pes etmeden dersleri çok iyi dinleyerek, bol bol parmak kaldırarak ve kendine güvenerek özellikle ödevlerine çok dikkat ederek merdivenleri tırmanmalısın.

Sevgili …,

Bir gemi doğuya gider, biri batıya. Esen aynı rüzgarla; hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgar değil yelkendir. Gemini iyi tanıyıp rüzgârı arkana alarak büyük denizleri aşabilirsin. Kendine güven, dersleri iyi dinle ve herkesi sevmeye çalış; her şeyin nasıl değiştiğini göreceksin…

Sevgili …,

Bu dönem okula ve etkinliklere alıştın. Artık ikinci dönem planlı ve düzenli çalışarak başarılarını artırmalısın. Adım adım tırmandığın bu yolda başarısızlık yoktur. Fırsata dönüşen engeller vardır. Yola devam..

Sevgili …,

Erişmek istedikleri bir hedefi  olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar. Kendine uzak ve yakın hedefler koyup bunlara ulaşmak için çabalamalısın. Batan Güneş’in ardından ağlamaktansa doğacak gün için planlar kurmalısın. Her şey geç olmadan…

Sevgili …,

Bu dönem okulu ve etkinlikleri tanıdın. İkinci dönem daha dikkatli çalışarak başarılarını artırmalısın. Performansın bir merdiven gibi seni daima yukarılara taşımalı. Geçen gün bir daha geri gelmiyor. Zamanın kıymetini bil! Yeter ki yapabileceğine inan. Ulaştığın yere sen de hayret edeceksin.

Sevgili …,

Zaman zaman motivasyonun bozulsa da içindeki cevher seni hep ileriye taşıyacaktır. Yıkılmaz ve devrilmez olmak için başımıza gelen her olaydan ders çıkarıp hayatımıza bu dersleri uygulamalıyız. Yeteneklerinin farkında ol ve onları boşa harcama. İyimser bakış açını kaybetmedikçe çok iyi yerlere geleceksin. Unutma…

Sevgili …,

Öncelikle bu dönem ortaya koyduğun performanstan dolayı seni tebrik ediyorum. Hayatımız da tıpkı bir merdivene benzer. Sabırla basamakları çıkmaya çalışırsak zirveye ulaşırız. II. dönem senden daha üstün bir gayret bekliyorum. İstersen daha fazlasını da başarabilirsin.

Sevgili …,

Ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma. Sen düzenli ve planlı çalışmaya devam ettikçe arkanda kalan dağların dumanlı başları sana hey gidi günler dedirtecektir. Ayrıca kompozisyon konusundaki başarını da tebrik ediyorum. Mücadeleye devam.

Sevgili …,

Bu seneki tavırlarınla beni çok memnun ettin. İyimser olmak, güzel bakmak, güzel düşünmek mutluluk kapılarını açan sırlı kelimelerdir. Ayrıca sana tavsiyem şiir, kompozisyon, kitaplarla daha çok ilgilenerek sanat yönünü geliştirmendir. Ayakların yere sağlam basmalı, kendini ciddiye almalısın. Önümüzde yürünecek çok uzun yollar var.

Sevgili …,

Her ne kadar inişli çıkışlı bir grafik çizsen de sanıyorum hedefine yaklaştın. II. dönem sorumlulukların konusunda daha duyarlı olursan, düzenli ve planlı çalışırsan çok daha ilerilere ulaşabilirsin. Bunu yapabilecek güçtesin.

Sevgili …,

Çok iyi başlayamadığın dönemi çok iyi bitirmenin mutluluğunu yaşayabilirsin. Ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni kutluyorum. Bu tablodaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem aynı kararlılıkla devam etmelisin.

Sevgili …,

Öncelikle bu dönem ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni gönülden tebrik ediyorum. İnanıyorum ki ikinci dönem senin için daha aydınlık olacaktır. Erkek öğrencilerimizin medarı iftiharı olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdın.

Sevgili …,

Hayatta hiç bir şey karşılıksız olmuyor maalesef. Onun için “Emek olmadan yemek olmaz.” demiş atalarımız. Kapasiteni birazcık zorlasaydın inanıyorum ki çok daha ilerilerde olabilirdin. II. dönem senden daha iyi bir performans bekliyorum. Zirvesinde olman gereken merdivenlerin alt basamaklarında oyalanma…

Sevgili …,

Hepimiz için zor geçen bir dönemin sonundayız. Bu notları okurken mutlu olacağını düşünüyorum. İnanıyorum ki kararlılıkla devam edersen II. dönem çok daha iyi olacaksın.

Sevgili …,

Bu döneme çok iyi başlayamazsan da son zamanlarda ortaya koyduğun gayret ile merdivenleri birer ikişer tırmandın. İnanıyorum ki ikinci dönem aynı kararlılıkla devam edersen çok daha yukarılara çıkabilirsin.

Sevgili …,

Bu döneme çok iyi başlayamazsan da son zamanlarda ortaya koyduğun gayret ile merdivenleri birer ikişer tırmandın. İnanıyorum ki ikinci dönem aynı kararlılıkla devam edersen çok daha yukarılara çıkabilirsin.

Sevgili …,

Her geçen sene içindeki cevher biraz daha ortaya çıkıyor. Sen de bu kabiliyetlerini geliştirmek için kendine güvenerek çalışmalısın. Başaracağına inan. İnanmak başarmak için gerekli olan en önemli adımdır. Çok daha ileride olabilirsin.

Sevgili …,

Kötü giden bir şeyleri değiştirmek istiyorsan önce iyi bir karar vermelisin. Maalesef okul sadece oyun ve eğlence yeri değildir. Derslerini ciddiye alırsan her şeyin ne kadar kısa bir zamanda değiştiğini göreceksin. Aksi takdirde giden günler geri gelmiyor ve ben üzülüyorum.

Sevgili …,

Evde gösterdiğin gayret ve ciddiyeti ikinci dönem okulda da gösterirsen her şeyin nasıl değiştiğini göreceksin. Öncelikle dersleri çok dikkatli dinlemelisin. İstediğin zaman neleri başarabileceğini çok iyi biliyorsun. Senden istediğimiz bu…

Sevgili …,

Öncelikle bu dönem boyunca ortaya koyduğun gayret ve başarıdan dolayı seni kutluyorum. Bu başarıdaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem eksikliklerinin üstüne kararlılıkla gidersen çok daha ilerilere varabilirsin.

Sevgili …,

Zor bir iş, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Plansız çalışan kimse, ülke ülke dolaşıp hazine arayan bir insana benzer. Düzenli ve planlı çalışırsan daha huzurlu ve başarılı olursun.

Sevgili …,

Bugün ortaya koyduğun başarıdan çok daha iyisini yapabilecek kapasitedesin. Yeter ki daha çok iste. Yapmaya başlayacağın ilk iş daha düzenli olmaya çalışmak ve bütün ayrıntılara dikkat etmen olacaktır. Asla en az ile yetinme…

4. Sınıf 1. Dönem Öğretmen Karne Görüşleri

Sevgili …,

Beraber geçireceğimiz son senemizin ilk yarısını bitirdik. Yoğun ve yorucu geçen bir dönemin ardından biraz durup soluklanmak, eksiklerimizi tamamlamak, bol kitap okumak için kısa bir mola. Kendine ve sevdiklerine vakit ayırmayı, onlara sevgini ifade etmeyi ve güzel davranışlarla çevrene örnek olmayı ihmal etme. 15 gün sonra görüşmek dileğiyle. İyi tatiller.

Sevgili …,

Zaman zaman inişli çıkışlı olsa da geçen seneye göre daha iyi bir başarı ortaya koyduğun için seni tebrik ediyorum. İkinci dönem kendini derslere daha çok vererek ve kendine güvenerek gayret etmeye devam edersen çok daha iyi olabilirsin.

Sevgili …,

Zaman zaman inişli çıkışlı olsa da geçen seneye göre daha iyi bir başarı ortaya koyduğun için seni tebrik ediyorum. İkinci dönem kendini derslere daha çok vererek ve kendine güvenerek gayret etmeye devam edersen çok daha iyi olabilirsin. Tatili iyi değerlendirerek işe başlayabilirsin.

Sevgili …,

Her geçen gün gerçek kapasiteni daha iyi ortaya koyuyorsun. Ancak senden daha büyük sıçrayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha sorumlu, daha gayretli olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.

Sevgili …,

Özellikle derslerdeki performansınla yakaladığın başarıdan dolayı seni tebrik ediyorum. İkinci dönemin senin için daha iyi geçeceğini görür gibiyim. Yeter ki merdivenleri tırmanmaya devam et.

Sevgili …,

Bu dönemin senin için çok iyi geçtiğini söyleyemeyeceğiz. Senden beklediğimin gerisinde kalsan da notların iyi. İkinci dönem bir şeyleri değiştirmeni ve gerçek kapasiteni ortaya koymanı bekliyorum. Dağların zirvesine çıkmak için şimdiden yıldızları hedeflemelisin.

Sevgili …,

Bu dönem kapasitenle ortaya koyduğun başarı pek uyumlu olmadı. Zirvesinde olman gereken merdivenin ilk basamaklarında oyalanıp durdun. Umuyorum ikinci döneme iyi bir başlangıç yapıp daha farklı bir tablo çizersin. Gelecekte ülkenin, ailenin ve insanlığın sana ihtiyacı var. Şimdiden kendini hazırlamalısın.

Sevgili …,

İsmin gibi ahlakın ve davranışların da yıldızlar gibi parlamakta. Bu parlaklığı ikinci dönem derslerine de yansıtmalısın. Bunun için kararlılık, gayret ve cesaret ihtiyacın olan kelimelerdir. Kendine daha çok güvenerek işe başlamalısın.

Sevgili …,

Hem ders içinde hem de ders dışında ortaya koyduğun başarınla ismin gibi çevreni aydınlattın. Her konuda yılmadan mücadele etmen seni hedefe ulaştırdı. Bu tablodaki en büyük destekçin olan ailene teşekkür etmeyi sakın unutma. İkinci dönem aynı kararlılıkla devam etmelisin.

Sevgili …,

Her geçen gün gerçek kapasiteni daha iyi ortaya koyuyorsun. Ancak senden daha büyük sıçrayışlar bekliyorum. Bunu yapabilecek güçtesin. İkinci dönem daha dikkatli, daha gayretli olursan neler yapabileceğine sen de şaşıracaksın.