F Sesi Okuma Metni

İlkokul 1. sınıf ilkokuma yazma öğretiminde kullanabileceğiniz f sesi okuma metni ve okuduğunu anlama çalışmasını bu sayfada bulabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz.

F HARFİ OKUMA METİNLERİ

F sesi okuma metni ve anlama çalışmasını ister sınıfta etkinlik olarak kullanın, ister ödev olarak eve verin.

FATMA

Fatma okula giderken üşütmemek için montunun fermuarını çekti. Fatma okulda fasiküldeki metni çok güzel okudu. Hocası “Aferin, Fatma!” dedi. O gün “f” sesine geçtiler.

Fatma okuyabiliyordu ama “f” sesini yazmakta zorlandı. Çok çalıştı “fare, fes, fok, futbol” kelimelerini çok güzel yazdı. Yazısının güzel olması ailesini de mutlu etti.

Annesi Füsun Hanım akşam yemek için fasulye ile fırında köfte yaptı. Fatma okuldan geldi. Babası Fatih Bey fabrikadan çıktıktan sonra faturaları ödedi. Fındık ile fıstık aldı. Fileye koydu.

Fatma’nın babası gelince fasulye ile köfte yediler. Fatma fotokopideki dersini yaptıktan sonra fillerle ilgili çizgi film izledi.

Ailecek çay içip fıstık yerken kafesteki muhabbet kuşu öfkeyle ötmeye başladı. “Ben de fıstık istiyorum.” der gibiydi. Fıstık yiyen muhabbet kuşu sustu. Fatma annesine, babasına baktı. Gülüştüler.

Dosyayı İndirmek İçin Tıklayınız

Önceki Okuma MetniSonraki Okuma Metni
Ğ Sesi Okuma MetniJ Sesi Okuma Metni

F Sesi Diğer Okuma Yazma Etkinlikleri

F Sesi Etiketi
F Sesi Hızlı Okuma Metni
F Sesi Resimli Dikte Sayfası
F Sesi Dikte Metinleri
F Sesi Hece Tablosu
F Sesi Okuma Oyunu
F Sesi Dikkat ve Dikte Oyunu

Yorum yapın