İlkokul Zeka Oyunları

Bu sayfamızda anaokulu ve ilkokul öğrencilerine bireysel ve grupla oynatabileceğiniz akıl ve zeka oyunlarının tanıtımını bulabilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunlarını görsel algı, düşünme becerileri ve üretkenlik diye üç başlık altında ele alacağız. Sınıfınıza zeka oyunları aldıracaksanız tavsiyemiz her kategoriden bir veya birden fazla zeka oyunu seçmeniz olacaktır. Ayrıca oyun seçerken bireysel ve grupla oynanma durumlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Görsel Algı Akıl ve Zeka Oyunları

Tangram Zeka Oyunu

Tangram

Tangram Nedir: 7 geometrik parçayı bir araya getirerek çeşitli şekiller ortaya çıkarmaya dayalı bireysel oynanan bir zeka ve akıl oyunudur.

Tangram Nasıl Oynanır: Tangram parçalarıyla kartlarda verilen şekilleri oluşturulmasıyla oynanır.

Tangram Çeşitleri: Normal Tangram, T Tangram, Yumurta Tangram ve Kalp Tangram olmak üzere dört çeşit tangram çeşidi vardır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Pentomino Zeka Oyunu

Pentomino

Pentomino Nedir: 12 karesel parça ile istenilen şekillerin oluşturulması üzerine kurgulanmış bireysel oynanan bir şekil zemin oyunudur.

Pentomino Nasıl Oynanır: Pantomino parçalarıyla kartlarda verilen şekilleri oluşturulmasıyla oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Q-Bitz Zeka Oyunu

Q-Bitz

Q-Bitz Nedir: Q-Bitz hem bireysel hem de grupla oynanabilen bir şekil zemin oyunudur.

Q-Bitz Nasıl Oynanır: Karışık olarak verilen küplerle Q-Bitz kutusundan çıkan kartlar üzerindeki şekilleri oluşturularak oynanır. Bireysel olarak oynandığında bir kart üzerindeki şekil tamamlanınca oyuncu diğer karta geçer. Grup ile oynandığında ise ortaya konan bir kartı küplerle en kısa sürede tamamlayan kartı masadan alır. Oyun sonunda en fazla kart toplayan oyuncu birinci olur.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Pattern Play / Desen Oyunu Zeka Oyunu

Pattern Play / Desen Oyunu

Pattern Play Nedir: Sıralama, eşleştirme, uyum ve kesirler gibi matematik kavramları anlamaya yönelik hazırlanmış bir desen oyunudur.

Pattern Play Nasıl Oynanır: Karışık olarak verilen ahşap bloklarla Pattern Play kutusundan çıkan kartlar üzerindeki desenler oluşturularak oynanır. Bir kart üzerindeki desen tamamlanınca oyuncu diğer karta geçer.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Katamino Zeka Oyunu

Katamino

Katamino Nedir: Çocukların geometrinin temel kavramlarını anlamasına yardımcı olan bir inşa oyunudur.

Katamino Nasıl Oynanır: Kitapçıkta belirtilen parçalarla oyun alanında hiç boşluk bırakmayacak şekilde doldurulmasıyla oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi:1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Square By Square / Kare Kare Zeka Oyunu

Square By Square / Kare KareSquare By Square Nedir: Muhakeme ve görsel algı becerileri gelişimini destekleyen Kare Kare(Square by Square) çocukların dikkat konsantrasyon sürelerini uzatmak için de ideal bir akıl oyunudur.

Square By Square Nasıl Oynanır: On dört renkli parçayı kullanarak oyun alanında hiç boşluk bırakmadan kartta gösterilen şekli oluşturarak oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Nikitin Material Zeka Oyunu

Nikitin Material

Nikitin Material Nedir: Üzeri dört farklı renkle boyanmış on altı küple oynanan bir şekil zemin oyunudur.

Nikitin Material Nasıl Oynanır: Kitapçıkta bulunan şekiller küplerle oluşturularak oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Square Up / Renkli Kareler Zeka Oyunu

Square Up / Renkli Kareler

Square Up Nedir: Square Up dikkat-konsantrasyon, el-göz koordinasyonu, görsel zekâ gelişimi ve problem çözme becerisi kazandıran eğlenceli bir akıl oyunudur.

Square Up Nasıl Oynanır: Küp karıştırıcı çalkalanır ve renkler yerine oturduktan sonra oyuna başlanır. Renkler yerine oturduğunda en fazla 4 küp aynı renkte olabilir. Daha fazla sayıda küp aynı renkte olursa küpün tekrar çalkalanması gerekir. İki oyuncu da aynı anda parmaklarını kullanarak küp içerisinde oluşan deseni oyun alanının ortasında yer alan dokuzlu alanda taşları sağa-sola ya da yukarı-aşağı kaydırarak oluşturmaya çalışırlar. Deseni ilk tamamlayan oyuncu düzeneğin kapağını kapatarak çerçeveden yaptığı desenin doğruluğunu ispatlar ve oyunu kazanır. Oyun tekrar oynanmak istendiğinde renk küpü tekrar çalkalanır ve yeni bir desen oluşturularak devam edilir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Dizios Zeka Oyunu

Dizios

Dizios Nedir: Öğrencilerin görsel dikkat, şekil-zemin ilişkisi, odaklanma becerisi, bakmak ve görmek, renk algısı becerilerini geliştiren grup oyunudur.

Dizios Nasıl Oynanır: Oynama alanın yüzeyinin merkezine başlangıç kartını yerleştirin. Oynama kartlarını yüzleri ters gelecek şekilde koyup karıştırınız. Kartları oyuncuların uzanabileceği yakınlıkta ters çevirerek bir kaç küme yapınız. Her oyuncu dört tane kart çeker ve oyuna başlamak için onları yüzleri yukarı gelecek şekilde kart standına koyar. En küçük oyuncu bir kartı başlangıç kartının üstüne koyarak oyuna başlanır ve oyun saat yönünde devam eder. Oyun içinde kartlarınızın yüzlerini diğer oyuncuların görmeyeceği şekilde saklamalısınız. Zeka Oyunu Kurulumu sonrası artık Dizios Zeka Oyunu’nu oynamaya başlayabilirsiniz. Bir kart oynamak için sizin kartınızın kenarındaki renk ile oyundaki en az bir kartın kenarındaki rengin eşleşmesi gerekir. Paylaşılmış kenar boyunca her iki renginde eşleşmiş olması lazım. İlk oyuncu başlangıç kartı karşısında oynamalı. Bir kart oynandıktan sonra, hamleyi puanlayın ve 4 kartınız korumak için yeni bir kart çekin. Eğer kart oynayamıyorsanız sıranız geçsin ve yeni bir kart çekmeyin. Bütün kartlar çekildikten sonra da yedek kart çekmeden oynamaya devam edin. Oyuncuların hiçbirisi herhangi bir hamle yapamadığı zaman oyun biter. Eğer oyuncularda kart olup ta herhangi bir yere konulmamışsa kartların değerlerine göre puanlarından düşün. En çok puan toplayan oyunu kazanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Look Look / Bak Bak Oyunu Zeka Oyunu

Look Look / Bak Bak OyunuLook Look Nedir: Çocukların görsel algı becerisi, seçici dikkat, fark bulma ve bağlantısal düşünme becerilerini geliştiren oyun kartlarındaki aynı şekilleri bulma üzerine kurgulanmış bir akıl oyunudur.

Look Look Nasıl Oynanır: Oyun iki veya daha fazla oyuncu ile oynanabilir. Oyun başlamadan sekiz adet çerçeve oyun sahasına konulur. Davet kartlarından bir kart çekilir. Kartın üzerindeki şekli veya iki kart arasındaki belirtilen bağlantıyı ilk bulan oyuncu kartı alır. Her kartın arkasında bir harf vardır. Topladığı kartlarla Look Look yazısını oluşturan oyuncu oyunu kazanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Tangramino Zeka Oyunu

Tangramino

Tangramino Nedir: Çocukların görsel dikkat, odaklanma-konsantrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren üç boyutlu bireysel bir görsel algı akıl oyunudur.

Tangramino Nasıl Oynanır: Her resim, oyuncuların kurması gereken 3 boyutlu bir yapı modelini temsil eder. Her bir modelin kurulumu için gereken blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Equilibrio / Denge Oyunu Zeka Oyunu

Equilibrio / Denge Oyunu

Equilibrio Nedir: Çocukların görsel dikkat, odaklanma- konsantrasyon, bağlantısal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştiren üç boyutlu bireysel bir görsel algı akıl oyunudur.

Equilibrio Nasıl Oynanır: Her resim, oyuncuların kurması gereken 3 boyutlu bir yapı modelini temsil eder. Her bir modelin kurulumu için gereken blokların tip ve sayısı her sayfanın sonundaki bir pencerede gösterilmektedir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Pix Mix Zeka Oyunu

Pix Mix

Pix Mix Nedir: Çocukların parça – bütün ilişkisi, odaklanma, bağlantısal düşünme ve seçici dikkatlerini geliştiren grupla oynanan bir görsel algı akıl oyunudur.

Pix Mix Nasıl Oynanır: Rastgele seçilen altı kart, kart tutuculara yerleştirilir. Bu işlem her oyuncu için ayrı ayrı yapılır. Kart tutucular oyunculara dağıtılır. Kum saati ile sürenin başlatılmasıyla birlikte oyuncular kart tutucularının kapağını açarak içerisindeki kartları tahmin etmeye çalışır. Her oyuncu tahminlerini not kağıdına yazar. Süre bitince kart tutuculardan kartlar çıkartılıp tahminlerle karşılaştırılır. Oyun sonunda en fazla puan toplayan oyuncu oyunu kazanmış olur.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Düşünme Becerileri Akıl Oyunları

Metaforms Zeka Oyunu

Metaforms

Metaforms Nedir: Çocukların görsel algı, dikkat, mantık, hafıza, problem çözme gibi yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen bireysel oynanan bir düşünme becerileri akıl oyunudur.

Metaforms Nasıl Oynanır: Verilen ipuçlarından yararlanarak dokuz geometrik şekli 3X3’lük oyun alanına doğru bir şekilde yerleştirilmesi şeklinde oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Mangala Zeka Oyunu

Mangala

Mangala Nedir: Mangala Orta Asya’dan günümüze kadar gelen Türk strateji ve zeka oyunudur.

Mangala Nasıl Oynanır: Mangala iki kişi ile oynanır. Kişilerin önünde 6 tane çukur vardır. Toplam 12 kuyu ve 48 taş vardır. Her oyuncunun bir hazine kuyusu vardır. Oyuncular 48 taşı 12 kuyuya dörder dörder dağıtır. Oyuncuların kendi önlerindeki kuyular kendi bölgeleridir. Hazine kuyusunda en çok taş biriken oyunu kazanır. Kazanan 1 kaybeden 0 puan alır. Oyun beş set halinde oynanır. 1. Kura sonucu belirlenen ilk oyuncu dört adet taşı alır, bir adet taşı taşları aldığı kuyuya bırakır ve sağa doğru taşları biber birer dağıtır. Elindeki son taş kendi hazine kuyusuna gelirse tekrar oynama hakkı kazanır. 2. Oyun sırasında rakibin hazine kuyusuna taş bırakılmaz. 3. Oyuncu taşları dağıtırken elinde kalan son taş kendi boş kuyusuna gelirse oyuncu hem kendi kuyusundaki taşı hem de kendi kuyusunun karşısındaki rakibin kuyusundaki taşları kendi hazine kuyusuna aktarır. Hamle sırası rakibine geçer. 4. Hamle sırası gelen oyuncu taşları kendi bölgesinde taşları dağıtmaya başlar. Kendi bölgesinde dağıtma bitince elinde taş kalırsa rakibinin bölgesine taşları dağıtmaya başlar. Elindeki taşların bittiği yerdeki rakibin kuyusundaki taşları çift yaparsa (2,4,6,8 ) o taşları kendi hazine kuyusuna aktarır. 5. Oyunculardan birinin bölgesindeki taşlar biterse oyun biter. Taşlarını ilk bitiren oyuncu rakibin kuyularındaki taşları da kendi hazinesine aktarır ve taşlar sayılır. Kimin hazine kuyusunda taş fazla ise oyunu o kazanmıştır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Roadblock / Hırsız Polis Zeka Oyunu

Roadblock / Hırsız PolisRoadblock Nedir: Çocukların görsel zeka, odaklanma, stratejik düşünme, problem çözme becerilerini geliştiren bir düşünme becerileri akıl oyunudur.

Roadblock Nasıl Oynanır: Öncelikle binaların olduğu parçalar ve hırsız arabası oyun kartındaki şekilde yerleştirilir. Daha sonra kalan parçaların yerleştirilmesine çalışılır. Amaç, üzerinde polis arabası olan tüm parçaları hırsızın kaçmasını engelleyecek şekilde oyun tahtasına yerleştirmektir.Tüm parçalar boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Her bir problem kartının tek bir çözümü vardır. Çözüme ulaşıldığında bir diğer seviye kartına geçilmelidir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Quoridor / Koridor Zeka Oyunu

Quoridor / Koridor

Quoridor Nedir: İki veya dört kişi ile oynanabilen bir kuramsal strateji ve taktik oyunudur.

Quoridor Nasıl Oynanır: Başladığı bölgenin karşısına ilk ulaşan oyuncu oyunu kazanır. Oyuncu kendi taşını ileri, geri, sağa veya sola hareket ettirebilir. Sırası gelen oyuncu ya hamle yapar ya da rakibine engel koyar. Oyuncular kullandıkları engel taşlarını bir daha kullanamazlar. Oyunda herhangi bir oyuncu kilitlenemez. Oyuncunun karşıya ulaşması için açık bir kapı bırakılmalıdır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Six / Altı Oyunu Zeka Oyunu

Six / Altı OyunuSix Nedir: Çocukların görsel algı, stratejik düşünme, işbirlikçi öğrenme yeteneklerini geliştiren iki ya da dört kişiyle oynanabilen bir strateji akıl oyunudur.

Six Nasıl Oynanır: Oyunculardan birine kırmızı birine siyah olmak üzere 20 şer tane altıgen ahşap taş verilir. Ortaya da bir kırmızı bir siyah taş birleşik şekilde yerleştirilir. Oyuna ilk olarak siyah renkli oyuncu başlar. Başlangıçta kendi renk taşına değecek şekilde taş yerleştirmek yasaktır. Sadece kırmızı renk taşa değecek şekilde taşını yerleştirir. Bundan sonra bu kural geçerli değildir. Oyuncular taşlarını istediklere taşa değecek şekilde yerleştirebilirler. Oyunda her oyuncu kendi renkleriyle kitapçıkta gösterilen 3 şekilden birini yapmaya çalışır. Bu 3 şekilden birini ilk yapabilen oyuncu oyunu kazanır. Oyuncular taşların hepsini dizdiklerinde artık yerdeki taşların en dışta kalanlarından alıp başka bir yere aktararak oyunu sürdürürler.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Reversi Zeka Oyunu

Reversi Zeka Oyunu

Reversi Nedir: Altmış dört karelik bir alanda bir tarafı beyaz bir tarafı siyah pullarla iki kişinin karşılıklı oynadığı bir strateji oyunudur.

Reversi Nasıl Oynanır: Oyuna başlamadan evvel oyunun merkez karelerine beyaz siyah ve siyah beyaz olacak şekilde dört taş konur. Her oyuncu kendine bir renk seçer ve taşlarını koyarken kendi rengi üste gelecek şekilde koyar. İlk hamleyi yapacak oyuncu ve renk seçimi kura ile belirlenir. Oyunda amaç rakip taşlarını kendi rengine dönüştürmektir. Son konan taş ile aynı rengi taşıyan seride(dik, düz ve çapraz) arada kalan diğer renkteki taşlar son taşın rengini alacak şekilde çevrilir. Taşlar bitince en fazla taşa sahip olan oyunu kazanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Pentago Zeka Oyunu

Pentago Zeka OyunuPentago Nedir: Çocukların strateji geliştirme, değişken durumlarda yeni planlar üretebilme becerilerini geliştiren iki kişi oynanan bir düşünme becerileri oyunudur.

Pentago Nasıl Oynanır: Oyun kutusu içerisinde 18 siyah, 18 beyaz oyun misketi ve 360 derece dönebilen dört bölmeli bir oyun tahtası bulunmaktadır. Renk seçimi ve başlama hamlesi kura ile belirlenir. Hamle yapan oyuncu dört bölmeden birini çevirmek zorundadır. Beş adet aynı renk misketle bir sıra(yatay, dikey veya çapraz) oluşturan oyuncu oyunu kazanmış olur.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Abalone Zeka Oyunu

Abalone Zeka Oyunu

Abalone Nedir: Altı köşeli ve 61 delikli bir zeminde, 14 beyaz 14 siyah taşla, sumo güreşi tarzında oynanan bir strateji ve zeka oyunudur.

Abalone Nasıl Oynanır: Sumo güreşi mantığıyla oynanan oyunda amaç rakibin taşlarını ittirerek dışarı atmaktır. Rakibinin altı tane taşını dışarı ittiren oyuncu oyunu kazanır. Oyuncular toplarını üçlü, ikili veya tekli olarak hareket ettirebilirler. Güçlü olan zayıf olanı ittirebilir. Üç top iki topu, iki top bir topu ittirebilir. Taşların iki tip hareketi vardır. En fazla üç taşın bir delik ileriye veya geriye hareketi veya yine en fazla üç taşın blok halinde sağa veya sola hareketi. Oyuna siyah taşlar başlar. Taşların dizilişi arkadan öne doğru 5-6-3 taş şeklindedir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Skippity Zeka Oyunu

Skippity Zeka Oyunu

Skippity Nedir: Çocukların dikkat, bağlantısal düşünme, problem çözme, strateji geliştirme, görsel algı becerilerini geliştiren iki kişiden dört kişiye kadar oynanabilen bir düşünme becerileri oyunudur.

Skippity Nasıl Oynanır: Oyuna başlamadan önce taşlar zemine rastgele bir şekilde dizilir. Orta kısımdaki başlama karesi boş bırakılır. Taşlar herhangi bir oyuncuya ait değildir. Oyuncu dama oyununda olduğu gibi üzerinden zıpladığı taşı alır. Çapraz zıplama yapılamamaktadır. Fırsat olduğu müddetçe birden fazla zıplama yaparak birden fazla taş toplanabilmektedir. Zıplama sırasında yön değiştirme yapılabilmektedir. Oyuncu bütün renklerden oluşturduğu her seri için bir puan kazanır. Oyun sonunda en fazla puan alan oyunu kazanır. Beraberlik durumunda en fazla taşa sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Altı yaş ve üzeri öğrencilere oynatılabilir.

Sudoku Zeka Oyunu

Sudoku Zeka Oyunu

Sudoku Nedir: Her yaştan insanın temel mantıksal akıl yürütmelerle kolayca öğrenebileceği bir bulmaca oyunudur.

Sudoku Nasıl OynanırOyunun üç temel kuralı vardır. 1. Her satırda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır. 2. Her sütunda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır. 3. Her bölgede tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Noodlers Zeka Oyunu

Noodlers Zeka Oyunu

Noodlers Nedir: Çocukların problem çözme, uzaysal ve mekansal algı yeteneğini geliştiren çubuklarla oynanan bir düşünme becerileri akıl oyunudur.

Noodlers Nasıl Oynanır: Kartlar üzerindeki şekillerin belirtilen sayı kadar çubuklarla birbirinden ayrılmasıyla oynanır.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Rush Hour Zeka Oyunu

Rush Hour Zeka Oyunu

Rush Hour Nedir: Çocukların problem çözme, plan yapma ve mantık yürütme becerilerini geliştiren bireysel oynanan düşünme becerileri akıl oyunudur.

Rush Hour Nasıl Oynanır: Oyunun amacı, kırmızı arabayı trafik sıkışıklığına kurtarmaktır. Önce bir görev kartı seçip araçları oyun kartındaki gibi alana yerleştirin. Araçları sağa, sola, aşağı, yukarı hareket ettirebilirsiniz, ancak en önemli şart diğer araçları yerinden kaldıramazsınız.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Üretkenlik Zeka ve Akıl Oyunları

Structures / Kapla Zeka Oyunu

Structures / Kapla Zeka Oyunu

Kapla Nedir: Çocukların hayal gücü, odaklanma, motor becerileri, üç boyutlu uzayda nesneleri organize etme yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen bir üretkenlik akıl oyunudur.

Kapla Nasıl Oynanır: Kapla ahşap oyuncak bloklar ile birçok yapı ve nesneler inşa edilebilir, çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlenebilir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Edu Tip / Islat Yapıştır Zeka Oyunu

Edu Tip / Islat Yapıştır Zeka Oyunu

Edu Tip Nedir: Çocukların hayallerini üç boyutlu hale çeviren Edu Tip patates nişastasından üretilen, kesilebilen, sıkıştırılabilen, rendelenebilen ve aynı zamanda boyanabilen bir oyuncaktır.

Edu Tip Nasıl Oynanır: Bu oyuncak ile çocuklar hayallerinde tasarladıkları şekilleri üç boyutlu hale getirebilirler. Oyuncak ile beraber verilen kitapçıkta çocukların tasarlayabileceği örnek üç boyutlu cisimler(Dinozor, penguen, kurt, yılan, ev…) de yapılabilir.

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Süper Bamboo Sticks / Süper Bambu Çubukları Zeka Oyunu

Süper Bambu Çubukları

Süper Bambu Çubukları Nedir: Çocukların hayallerini üç boyutlu hale çeviren Süper Bambu Çubukları plastikten oluşan çubuk ve bağlama aparatlarından oluşan bir bir oyuncaktır.

Süper Bambu Çubukları Nasıl Oynanır: Bu oyuncak ile çocuklar hayallerinde tasarladıkları şekilleri üç boyutlu hale getirebilirler. 

Tavsiye Edilen Yaş Düzeyi: Anaokulu, 1. sınıf, 2. sınıf, 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerine oynatılabilir.

Dikkat ve Hafıza Setleri

6-9 Yaş Zekare Görsel Dikkat Seti

Zekare 6-9 Yaş Görsel Dikkat Seti

6-9 Yaş Zekare Smart Görsel Dikkat Seti Nedir: Dikkat, koordinasyon ve odaklanma, el-göz koordinasyonu, analitik düşünme, akıl yürütme, sınıflandırma, sıralama, algılama, ilişkilendirme, parça bütün ilişkisi, bağlantısal düşünme, eleştirme, şekil-zemin algısı, problem çözme ve bağımsız iş yapabilme gibi birçok alanda beceri gelişimine direk katkı yapan setin içerisinde on bir kitap ve kontrol paneli bulunmaktadır.

6-9 Yaş Zekare Smart Görsel Dikkat Seti Nasıl Oynanır: Eşleştirme panelini açıp on iki taşımızı sırasıyla panelin üst kapağına yerleştirelim. Kaldırdığımız her ter taşı alt kapaktaki cevabının üzerine koyalım. Tüm taşları alt kapağa yerleştirdikten sonra kontrol panelini kapatıp ters çevirelim. Her sayfanın altında bulunan cevap anahtarı deseniyle karşılaştıralım. Desen doğruysa diğer sayfaya geçebilirsin.

Devamı hazırlanıyor. Görüş ve önerileriniz için mail adresimiz iletisim@ilkokuldokumanlari.com

Yorum yapın