3. Sınıf Ülkeme Karşı Görev ve Sorumluklarım Konu Anlatımı

İlkokul 3. sınıf, Hayat Bilgisi dersi, 5. Ünite Ülkemizde Hayat Ünitesi, Ülkemize Karşı Görev ve Sorumluluklarım konu anlatımını bu sayfada bulabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz.

ÜLKEMİZE KARŞI GÖREV VE SORUMLULUKLARIM

BU KONUDA NELER ÖĞRENECEĞİZ?
→ Ülkemize karşı görev ve sorumluluklarımız nelerdir?
→ Ülkemize karşı görev ve sorumluluklarımızı nasıl öderiz?
→ Vatanseverlik nedir?

Bir peteğin faaliyetlerini hiç izledin mi? Bazı arılar mum yaparken, bazıları peteğe bal taşır. Bazı arılar havalar ısınınca peteğin önünde kanat çırparak içerisini serinletirken bazıları da peteği eşek arıları gibi düşmanlardan korur.

Arıları sorumluluklarını yerine getirme konusunda örnek alabiliriz.

İşte bir ülkenin de faaliyetleri bu şekilde olmalıdır. Nasıl ki petekteki bütün arılar görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirir aynen öyle de ülkedeki bütün vatandaşlar üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmelidirler.

“Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Atatürk

Vatanseverlik

Vatanını sevmek, çalışarak, işini en iyi şekilde ve eksiksiz yaparak ülkemizin gelişimine katkı sağlamakla olur. Gelişmiş ülkeler vatansever, çalışkan, kültürlü ve eğitimli insanlardan oluşur. Biz de kendimizi iyi yetiştirip memleketimize faydalı bireyler olmalıyız.

Okuyarak, çalışarak, araştırarak kendimizi geliştirmeliyiz.

Öğrenci olarak ailemize ve ülkemize karşı sorumluluklarımız vardır ve bu sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Okuyarak, çalışarak, araştırarak kendimizi geliştirmeliyiz. Ülkemizi daha ileriye taşımak amacımız olmalıdır. Vatanımıza sahip çıkmak için görevimizi en iyi şekilde yapmalıyız. Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözünü unutmamalıyız.

3. sınıf Ülkemize Karşı Görev ve Sorumluluklarım konusunu pekiştirelim.

3. Sınıf Ülkemize Karşı Görev ve Sorumluluklarım Kazanımları

HB.3.5.4. Ülkesinin gelişmesi ile kendi görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi arasında ilişki kurar.
Vatanseverlik, çalışkan olma, işini en iyi şekilde ve eksiksiz yapma üzerinde durulur. Bu değerlerin yansımalarının bireylerden başlayacağına değinilir.

3. Sınıf Ülkemize Karşı Görev ve Sorumluluklarım Etkinlikleri
Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Tarihî ve Doğal Güzelliklerimiz Ortak Kullanım Alanlarımız

Yorum yapın