3. Sınıf Okulun Bize ve Topluma Katkıları Konu Anlatımı

Bu sayfamızda MEB tarafından güncellenen yeni müfredata uygun ilkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi 1. Ünite Okulumuzda Hayat Okulumuzun Bize Katkıları / Okuldaki Sosyal Etkinliklerimiz konu anlatımını bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

OKULUN BİZE VE TOPLUMA KATKILARI NELERDİR?

Günümüzün büyük bir bölümü okulda geçiyor. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla büyük bir aile gibiyiz. Okul bizim ikinci yuvamızdır. Bu yüzden okulumuzu çok severiz.

Okulda yeni bilgiler ediniriz. Arkadaşlıklar, dostluklar kurar, güzel duygular yaşarız. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız sayesinde güzel davranışlar ve alışkanlıklara sahip oluruz. Okul bizi hayata hazırlar.

Okul hazırladığı birçok gösteri ve etkinliklerle toplumu da eğitir. İnsanlara örnek olur.

Okulda kurulan sosyal kulüpler öğrencileri sosyal, sanatsal ve kültürel yönden geliştirir. Kulüpler aracılığıyla öğrenciler okul işleyişine aktif olarak katılır, birbiriyle işbirliği yapar, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğrenirler.

Okullarda aileler için düzenlenen bilgilendirici seminerler, okuma ve yazma kursları, yardım amaçlı yapılan kermesler vb. etkinlikler vardır. Ayrıca okuldaki sosyal kulüpler yaptıkları kampanyalarla topluma örnek ve önder olurlar.

Okulun Çevreye Katkısı

Van Adilcevaz’daki Süphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Van Gölü kirlenmesin, sahillerimiz temiz kalsın” sloganıyla Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası başlattı.

Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Kroki Çiziyorum Yardımlaşmalara Katılıyorum

HB.3.1.6. Okulunun bireysel ve toplumsal katkılarının fark eder.
Öğrenim gördüğü okulun; eğitsel, sosyal ve kültürel etkinliklerle öğrencilere ve topluma yaptığı katkıları takip etmesi sağlanır.

Ayrıca 3. Sınıf Hayat Bilgisi Konu Anlatımları sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.
Bunları da beğenebilirsin
YORUM YAP