3. Sınıf Okulun Bize ve Topluma Katkıları Konu Anlatımı

İlkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi okulumuzda hayat ünitesi okulun katkıları konu anlatımını bu sayfada bulabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz.

OKULUN BİZE VE TOPLUMA KATKILARI

BU KONUDA NELER ÖĞRENECEĞİZ?
→ Okulun bize katkıları nelerdir?
→ Okulun topluma katkıları nelerdir?

Günümüzün büyük bir bölümü okulda geçiyor. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla büyük bir aile gibiyiz. Okul bizim ikinci yuvamızdır. Bu yüzden okulumuzu çok severiz.

Okulda yeni bilgiler ediniriz. Arkadaşlıklar, dostluklar kurar, güzel duygular yaşarız. Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımız sayesinde güzel davranışlar ve alışkanlıklara sahip oluruz. Okul bizi hayata hazırlar.

Okul hazırladığı birçok gösteri ve etkinliklerle toplumu da eğitir. İnsanlara örnek olur.

Okulda kurulan sosyal kulüpler öğrencileri sosyal, sanatsal ve kültürel yönden geliştirir. Kulüpler aracılığıyla öğrenciler okul işleyişine aktif olarak katılır, birbiriyle işbirliği yapar, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğrenirler.

Okullarda aileler için bilgilendirici seminerler, okuma ve yazma kursları, kermesler gibi etkinlikler yapılır. Ayrıca okuldaki sosyal kulüpler yaptıkları kampanyalarla topluma örnek ve önder olurlar.

Okulun Çevreye Katkısı

Van Adilcevaz’daki Süphan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, “Van Gölü kirlenmesin, sahillerimiz temiz kalsın” sloganıyla Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası başlattı.

Yukarıdaki haberde olduğu gibi okullar yaptıkları birçok faaliyetle çevreye, topluma ve kültüre katkıda bulunurlar.

3. Sınıf Okulun Katkıları Kazanımları

HB.3.1.6. Okulunun bireysel ve toplumsal katkılarının fark eder.
Öğrenim gördüğü okulun; eğitsel, sosyal ve kültürel etkinliklerle öğrencilere ve topluma yaptığı katkıları takip etmesi sağlanır.

Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Kroki Çiziyorum Yardımlaşmalara Katılıyorum

Ayrıca sitemizde bulunan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Konu Anlatımları sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapın