3. Sınıf Güçlü ve Zayıf Yönlerimi Tanıyorum Konu Anlatımı

Bu sayfamızda MEB tarafından güncellenen yeni müfredata uygun ilkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi 1. Ünite Okulumuzda Hayat Kendimiz Tanıyorum / Güçlü ve Güçlendireceğim Yönleri konu anlatımını bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

GÜÇLÜ VE ZAYIF YÖNLERİMİZ

İnsanların farklı yönde yetenek ve becerileri vardır. Kimi insanların spor yeteneği kimi insanların resim yapma yeteneği kimi insanların da konuşma yeteneği çok gelişmiştir. Kimi insanlar çevresindekilerle iyi iletişim kurarken kimileri de verimli ve planlı çalışmayı çok iyi yapabilir. Bunlar insanların güçlü yönleridir.

İnsanların güçlü yetenek ve becerileri olduğu gibi güçlendirmesi gereken yönleri de vardır. Kendimizi gözlemleyerek, büyüklerimizin tavsiye ve uyarılarını dikkate alarak bu yönlerimizi de keşfedebiliriz. Güçlü yönlerimizi olduğu kadar zayıf olduğumuz yönlerimizi de geliştirmek için çaba sarf etmeliyiz. Çevremizdekilerle iş birliği yaparsak kendimizi daha fazla geliştirebiliriz.

3. Sınıf Güçlü ve Zayıf Yönlerim
Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Davranışlar Hepimizi Etkiler

Güçlü ve Zayıf Yönlerimiz Konusunu Pekiştirmek İçin

HB.3.1.1. Güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder.
Öğrencilerin ilgi alanları ve becerilerinden (iş birliği, planlı ve verimli çalışma, iletişim vb.) hareketle konu açıklanır. Öğrencilerden öz değerlendirme yapmaları istenir. Güçlü yönleri takdir edilirken güçlendirilmesi gereken yönlerini geliştirebilecekleri üzerinde durulur.

Ayrıca sitemizde yayınlanan 3. Sınıf Hayat Bilgisi Konu Anlatımları sayfasını da incelemenizi tavsiye ederiz.
Bunları da beğenebilirsin
YORUM YAP