3. Sınıf Güçlü ve Zayıf Yönlerim Konu Anlatımı

İlkokul 3. sınıf Hayat Bilgisi dersi okulumuzda hayat ünitesi güçlü ve zayıf yönlerim konu anlatımını bu sayfada bulabilir ve pdf olarak indirebilirsiniz.

GÜÇLÜ VE ZAYIF YÖNLERİMİ TANIYORUM

BU KONUDA NELER ÖĞRENECEĞİZ?
→ Güçlü ve zayıf yönlerimi nasıl öğrenirim?
→ Güçlü ve zayıf yönlerimi nasıl geliştiririm?

İnsanların farklı yönde yetenek ve becerileri vardır. Kimi insanların spor yeteneği kimi insanların resim yapma yeteneği kimi insanların da konuşma yeteneği çok gelişmiştir. Kimi insanlar çevresindekilerle iyi iletişim kurarken kimileri de verimli ve planlı çalışmayı çok iyi yapabilir. Bunlar insanların güçlü yönleridir.

İnsanların güçlü yetenek ve becerileri olduğu gibi güçlendirmesi gereken yönleri de vardır. Kendimizi gözlemleyerek, büyüklerimizin tavsiye ve uyarılarını dikkate alarak bu yönlerimizi de keşfedebiliriz. Güçlü yönlerimizi olduğu kadar zayıf olduğumuz yönlerimizi de geliştirmek için çaba sarf etmeliyiz. Çevremizdekilerle iş birliği yaparsak kendimizi daha fazla geliştirebiliriz.

Güçlü veya zayıf yönlerimizi;

  • çevremizdeki kurslara katılarak,
  • büyüklerimizin ve öğretmenlerimizin yönergelerini uygulayarak,
  • planlı ve düzenli bir şekilde çalışarak geliştirebiliriz.
3. Sınıf Güçlü ve Zayıf Yönlerim

3. sınıf güçlü ve zayıf yönlerimiz konusunu pekiştirelim.

3. Sınıf Güçlü ve Zayıf Yönlerim Kazanımları

HB.3.1.1. Güçlü yönlerini ve güçlendirilmesi gereken yönlerini fark eder.
Öğrencilerin ilgi alanları ve becerilerinden (iş birliği, planlı ve verimli çalışma, iletişim vb.) hareketle konu açıklanır. Öğrencilerden öz değerlendirme yapmaları istenir. Güçlü yönleri takdir edilirken güçlendirilmesi gereken yönlerini geliştirebilecekleri üzerinde durulur.

Önceki Konu AnlatımıSonraki Konu Anlatımı
Davranışlar Hepimizi Etkiler

Yorum yapın